Soru : İlaçlama esnasında mekânı terk etmem gerekiyor mu?

Cevap : Kokulu olarak yapılan ilaçlamalarda mekanınızı bir saat terk etmeniz gerekiyor. Kokusuz olarak yapılan böcek ilaçlamalarında mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında mekanınızı kullanabilirsiniz. Jel ilaçlama uygulamasında da ilaçlama yapılan yerin terk edilmesi gerekmez.

Soru : İlaçlama öncesi veya sonrası yapmam gereken uygulamalar nelerdir?

Cevap : Sıvı böcek ilaçlamalarında açıkta gıda bırakılmamalı, mutfakta bulunan tencere, tabak vs gibi eşyalarınızını kaldırmanıza gerek yoktur çünkü dolap içlerine jel uygulaması yapılmaktadır.  Kokulu ilaçlama yapılırken ilaçlama yapılan yerin kapı, pencerelerinin kapalı olması gerekir. Uygulamadan sonra ilaçlama yapılan yerin bir saat kapalı tutulması yeterlidir. İlaçlama yapılan yerin en az yarım saat havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlamada ise böyle bir uygulamaya gerek yoktur ilaçlama yapılan yeri terk etmezsiniz. Herhangi bir hazırlık gerektirmez.

Soru : İlaçlamadan sonra temizlik yapmam gerekiyor mu?

Cevap : İlaçlama sonrası mekanınızı havalandırdıktan sonra gözle görülebilir yerlere 2 gün ıslak temizlik yapmamak haşere ile mücadelemizde daha kesin sonuçlar aldırır. Gözle görülmeyen yerler için ise (koltuk altları, dolap içleri, fırın ve buzdolabı arkası vb.)  10 gün sonra ıslak temizlik yapabilirsiniz. Genel temizliğin 10 gün sonra yapılmasının nedeni ise yumurtalardan çıkacak haşereler için etki yaratmaktır. Jel uygulamasında ise ilaçlama sonrası herhangi bir temizlik yapılmasına gerek yoktur.

Soru : İlaçlama evcil hayvanlarımı etkiler mi?

Cevap : Kokulu İlaçlamalarda evcil hayvanlarınızın 1 saat kadar dışarıya çıkartılması gerekmektedir. Eğer bahçenize sıvı ilaçlama yapılmışsa, sadece bu sıvı ilaç kuruyuncaya kadar (15dk.) evcil hayvanlarınızı alandan uzak tutmanız yeterli olacaktır.

Soru : Hangi ilaç uygulamasını öneriyorsunuz?

Cevap: Her mevsimin her bölgenin ilaçları ve uygulamaları da farklı olabilir İlaçlama yaptırdığınız yerin haşere popülasyonunu konumunu gözeterek En doğru uygulamayı uzman kadromuz size özel tespitlerle belirleyecektir.

Soru : İlaçlama sonrasında böcek görmeye devam edecek miyim?

Cevap : İlaçlama sonrası ilk 2 gün normalin üstünde hem ölüsünü hem canlısını görmeniz mümkün bunun nedeni her bir haşerenin etkilenmesi için önce yeterli miktarda ilacı Deri ve gerekirse ağız yolu ile de tüketmesi gerekmektedir. Kullanılan ilaçlar, ani etkiden çok kalıcı etki gösterebilmesi ve haşerelerin ilaçların etkilerini yuvalarına taşıyabilmelerine yöneliktir. Saklandığı yuvalarından çıkan ve yuvadaki tüm haşerelerden tamamen kurtulmanız bir kaç gün alacaktır.

Soru : İlaçlamamı size yaptırırsam garantisi var mı?

Cevap : BİOHİJYENİX müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı pirensip edinmiş bulunmaktadır. İlaçlama sonrası ekip sorumlusu tarafından verilen uygulama rapor tarihinden 6 ay geçerli olmak üzere Olası bir şikayet ve haşere sorununuzda Ekibimiz 48 saat içerisinde sorununuzun kaynağını bulup çözüm odaklı tekrar ücretsiz ilaçlama ile uygulamayı yineleyecektir.

Soru : İlaçlama sonrasında BİOHİJYENİX ekibinizden herhangi bir belge veya rapor alacak mıyım?

Cevap : Evet İlaçlama sonrası ekip  sorumlusu tarafından ilaç uygulaması yapılan alanlara ne tür ilaçlar kullanıldığı, kullanılan ekipmanların adlarına ilişkin ayrıntıları, ekibin istenilen saat ve günde orda olup olmadığını, müşteri memnuniyeti içeren ekip sorumlusu ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu verilecektir. Bu rapor aynı zamanda üstünde yazan tarih itibari ile sizin 6 aylık garanti belgenizdir.