Haşere İlaçlama

Toplu Taşıma Araçları Dezenfeksiyonu

 
Her gün yüzbinlerce kişi toplu taşıma araçlarını kullanarak A noktasından B noktasına ulaşmaya çalışmaktadır. Toplu taşıma araçları sadece yolcu değil, milyonlarca bakteri ve mikrop transferine de sebep olmaktadır. Her türlü salgın hastalığın buluşma alanı olan toplu taşıma araçları ne kadar temizlenirse temizlensin anti-viral yolla bulaşan enfeksiyon hastalıklarını önleyemeyebilir.

  Enfekte olmuş yolcular, farkına varmadan gittikleri iş yerlerine ve evlerine bu virüsleri taşımakta,  iş arkadaşları, ailesi ve temas ettiği herkes risk altına girmektedir. Hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi edilmesi yerine, hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır.  Bunun için toplu ulaşım araçları modern yöntemler ile dezenfekte edilmelidir. Yaşam alanlarını sık temizlemek ve çeşitli kimyasallar kullanmak çoğu zaman bakteriyel anlamda bir temizlik ortaya koymamaktadır. Çok sık kimyasal kullanımı hem çevreye hem de insanlara zarar vermekte, hava yolu işle nemini kaybetmiş deterjanlar hava akımları ile havalanmakta ve kansere kadar varabilen ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir.   Nano Gümüş İyon Teknolojisi Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar. Ar-Ge ve patentinin özelliği sayesinde anti-viral etkenlik göstererek etraftaki bakterileri kendine çekerek yok etme özelliği sağlamaktadır. Tüm yüzeylere soğuk sisleme yöntemi ile uygulanarak el değmeden tüm kapalı alanlar ve yüzeyleri uzun süreli koruma altına alınır.
Nano teknoloji sayesinde gümüşün yüzey alanı artırılarak etkenliği 1000 kat artırılmış ancak aktif madde kullanımı minimumda kalması sağlanmıştır. Böylece yüzeylere ve çevreye minimum aktif madde ile maksimum etkenlik sağlanmış olur. Yüksek düzey geniş spektrumlu etkisi ile gram pozitif, gram negatif bakteri ve virüslere etki eder ve çoğalmalarına engel olur. Kokusuzdur, çevreye, insanlara, hayvanlara zarar vermez biyosidal ruhsat risk ibaresi boştur. Yüzeylerde korozif etki yapmaz, leke bırakmaz. Tekrar silmenize ve sıvama işlemleri yapmanıza gerek kalmaz. İdeal bir dezenfektandır.   Uygulama

  • Araçlarda genel temizlik yapılır. ULV cihazı kullanarak 5 bar kuvvetinde spreyleme yapılarak, mikroorganizmaların barınabileceği dezenfekte edilememiş hiçbir yer bırakılmaz.
  • Uygulama 5-10 dakika sürer, kısa bir süre beklendikten sonra havalandırılır, kullanıma açılır.
  • Klimaların filtreleri çıkartılarak yıkanmalı,  kurutulduktan sonra spreylenmelidir.
  • Uygulama yapılan ortamlarda hastalanma oranının süratle düştüğü, ayrıca ter ve ayak kokularının yok olduğu tespit edilmiştir.
  • Hastalanma oranı düştüğü için işgücünün verimliliği ve okullardaki eğitim kalitesi artacaktır.
  • İlaçların çoğu yabancı firmalarca üretildiği ve ithal edildiği için her yıl milyarlarca doları yurt dışına transfer ediyoruz. İlaç ve çok pahalı olan teşhis ve tedavi aletleri ithalatı azalacak, ülkemizin cari açığının azaltılmasına katkı sağlanacaktır.
  • Hastanelerde hasta sayısı  azalacağı için SGK açığı da azalacaktır.
  • Temizlik ve hijyen için yoğun kullanılan kanserojen kimyasalların azaltılması ile kanser vakalarında gerileme olacaktır.
  • Nano gümüş iyon teknolojisi ile bir otobüsün – vagonun 10 dakikada üç ay etkili mikroptan arındırılmış hale getirilmesi ve hemen kullanıma açılması, işletmelerin maliyetlerini çok önemli ölçüde düşürecektir.
  • Kuruluşunuz, halkımıza koruyucu sağlık hizmeti de veren marka değeri çok yüksek bir kuruluş olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...